Znamy już wyniki Powiatowych Eliminacji Turniejów BRD i MOTO

Znamy już wyniki Powiatowych Eliminacji Turniejów BRD i MOTO

16 kwietnia br. w Bieczu odbyły się eliminacje do Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych. Dzień później, czyli 17 kwietnia, reprezentanci Zespołu Szkół Technicznych w Gorlicach rywalizowali w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej.

Zmagania w Konkursie Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym podobnie jak rok temu miały miejsce w obiektach Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Bieczu. W turnieju brało udział 9 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe i klasy gimnazjalne powiatu gorlickiego oraz czworo uczestników, którzy indywidualnie przystąpili do turnieju. Zawodnicy musieli zmierzyć się z trzema konkurencjami: testem wiedzy o bezpieczeństwie ruchu drogowego, jazdą rowerem po torze przeszkód a także znajomością wiedzy o udzielaniu pomocy przedmedycznej.

W obydwu przedziałach wiekowych zwycięzcami, podobnie jak przed rokiem, okazali się przedstawiciele Szkoły nr 2 i Gimnazjum w Ropie. W skład zwycięskiej drużyny w kategorii szkół podstawowych wchodzili: Natalia Lisowicz, Patryk Matuszyk, Aleksandra Karpińska i Andrzej Drąg. Najlepszy wynik indywidualny w tej kategorii wiekowej uzyskała Aleksandra Karpińska. Najlepszą drużynę z gimnazjum tworzyli natomiast: Karolina Drąg, Gabriela Spólnik i Michał Masztafiak. Wśród gimnazjalistów najlepiej spisała się Gabriela Spólnik.

Eliminacje do Turnieju Wiedzy Motoryzacyjnej, skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych, miały miejsce w Zespole Szkół Technicznych w Gorlicach. W konkursie wystartowały tylko 3 ekipy, wszystkie ze szkoły, która była gospodarzem przedsięwzięcia. Przedstawiciele drużyn zmagali się w 5 dyscyplinach: teście wiedzy o przepisach ruchu drogowego, teście wiedzy z historii motoryzacji, jeździe samochodem z talerzem Stewarta, rozpoznawaniu części samochodowych oraz udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej. Po zsumowaniu punktów z poszczególnych konkurencji wyłoniono zwycięską drużynę, którą tworzyli: Michał Świerzowski, Paweł Raksa i Dawid Bąk. Najlepszą znajomością przepisów ruchu drogowego wykazał się Artur Rafa.

Zwycięzcy obu turniejów w swoich kategoriach wiekowych będą reprezentować powiat gorlicki w finałach wojewódzkich. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w rywalizacji i życzymy dalszych sukcesów.