Małopolscy policjanci na Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie. Wśród nich reprezentant bieckiego Komisariatu.

W XVI Mistrzostwach Polski Policjantów w Maratonie organizowanych przez Komendę Wojewódzką Policji w Szczecinie i Zarząd Wojewódzki NSZZP województwa zachodniopomorskiego pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji małopolscy policyjni biegacze ponownie stanęli na podium tych ważnych zawodów.

W dniu 8 kwietnia 2018 roku odbył się 45 Maraton Dębno. Podczas tych zawodów policjantki  i policjanci z całego kraju po raz szesnasty walczyli na trasie królewskiego dystansu o tytuł najlepszego maratończyka. Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie reprezentowali: podinsp. Krzysztof Gąsiorowski – Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, st. asp. Jacek Palka Komisariat Policji w Tymbarku z siedziba w Zawadce, mł. asp. Paweł Kowalkowski – Komenda Miejska Policji w Krakowie, sierż. sztab. Bartłomiej Olbrych Komisariat Policji w Bieczu, st. post. Dariusz Dutkiewicz Komenda Miejska Policji w Krakowie oraz st. post. Rafała Jura Komisariat Policji I w Krakowie.

Na starcie zawodów, który odbywają się od 1966 roku stanęło 2300 zawodników. Pogoda w tym dniu dopisała maratończykom na trasie biegu, a atmosfera wśród kibiców niepowtarzalna.

W klasyfikacji policjantek zwyciężyła Marta Witke- Orlikowska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Jako druga dobiegła Katarzyna Samler - również z Poznania. Trzecie miejsce zajęła Edyta Marciniak z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Najlepszym wśród małopolskich biegaczy był Rafał Jura z KP I w Krakowie, który to poprawił wynik z poprzedniego roku i tym razem zajął bardzo dobre 2 miejsce, przegrywając tylko Łukasz Wróbel z KMP w Poznaniu. Najniższe miejsce na podium uzupełnił Jacek Michulec z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Bardzo dobre 6 miejsce zajął Bartłomiej Olbrych Komisariat Policji w Bieczu.

W klasyfikacji drużynowej tym razem Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie zajęła 2 miejsce przegrywając tylko z mocną ekipa policjantów z Poznania, a na 3 miejscu uplasowali się policjanci ze Szczecina.

Rok ten rozpoczął się rewelacyjnie bo w taki sposób należy odbierać bardzo dobre miejsce drużyny małopolskich policjantów, którzy to przez ostatnich 5 lat nie schodzą z podium tej prestiżowej imprezy jak i indywidualne wyniki. Sezon biegowy dopiero się rozpoczyna i liczymy, że z kolejnych imprez nasi zawodnicy znowu przywiozą bardzo dobre lokaty oraz puchary.

Źródło: malopolska.policja.gov.pl