Zatrzymany złodziej telefonu. Odzyskano także laptop pochodzący z innej kradzieży.

Zatrzymany złodziej telefonu. Odzyskano także laptop pochodzący z innej kradzieży.

Policjanci gorlickiej komendy zatrzymali sprawcę kradzieży telefonu. Odzyskali także laptop, który pochodził z innej kradzieży na terenie Sądecczyzny. 34 - latkowi, który ukradł telefon w jednym z gorlickich salonów telefonii komórkowej grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Do przestępstwa doszło 25 maja 2018 w jednym z salonów telefonii komórkowej w Gorlicach. Z ustaleń policjantów wynika, że mężczyzna zgłosił się do niego z zamiarem zawarcia umowy. W chwili, kiedy konsultantka przygotowywała dokumenty niezbędne do zawarcia umowy, mężczyzna ukradł znajdujący się na ladzie i warty 1000 złotych, prywatny telefon kobiety. Zniknięcie telefonu kobieta zauważyła już po wyjściu klienta i powiadomiła mundurowych.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce i wytypowali osoby, które mogły dopuścić się tego przestępstwa. Rozpoczęli także poszukiwania odpowiadającego rysopisowi mężczyzny.

W międzyczasie do dyżurnego gorlickiej komendy zadzwonił pracownik jednej z firm ubezpieczeniowych w Gorlicach informując o awanturze, jaką wszczął prawdopodobnie nietrzeźwy klient. Kiedy patrol przybył na miejsce interwencji mężczyzny już nie było. Uciekając pozostawił jednak na miejscu torbę, w której znajdowała się między innymi umowa z salonu telefonii komórkowej, w którym doszło  do kradzieży oraz laptop. Po sprawdzeniu okazało się, że komputer pochodzi z kradzieży na terenie powiatu nowosądeckiego.

Po chwili policjanci odnaleźli i zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu nowosądeckiego, przy którym ujawnili skradziony w salonie telefon. Wszystkie te przedmioty zostały zabezpieczone.

Mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.