Znają mądre dzieci zagrożenia w sieci – rozstrzygnięcie konkursu

Znają mądre dzieci zagrożenia w sieci – rozstrzygnięcie konkursu

W ubiegłą środę (30 maja br.) podsumowano konkurs plastyczny pod nazwą „Znają mądre dzieci zagrożenia w sieci”, który zorganizowany został przez Komendę Powiatową Policji w Gorlicach oraz Urząd Gminy w Uściu Gorlickim. Rozstrzygnięcie konkursu połączone było z gminnymi obchodami Dnia Dziecka i realizowane w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny”.

W ciągu całego roku szkolnego policjanci z Gorlic i Uścia Gorlickiego prowadzili w szkołach na terenie gminy Uście Gorlickie liczne działania edukacyjne dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Ich kulminacją był konkurs plastyczny, do którego przystąpiło kilkudziesięciu uczniów podzielonych na dwie kategorie wiekowe. 30 maja br. w Uściu Gorlickim, w ramach gminnych obchodów Dnia Dziecka, nastąpiło podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu. I Zastępca Komendanta Powiatowego policji w Gorlicach – nadkom. Dorota Tokarz oraz Wójt Gminy Uście Gorlickie – pan Dymitr Rydzanicz, ogłosili wyniki i wręczyli atrakcyjne nagrody.

W gminnych obchodach Dnia Dziecka w Uściu Gorlickim brali także udział inni policjanci, którzy prezentowali sprzęt oraz wyposażenie funkcjonariuszy. Wiele dzieci mogło porozmawiać z policjantami na temat ich pracy, usiąść na policyjnym motocyklu i quadzie oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.