Nietrzeźwy kierowca miał ponad 5 promili

Nietrzeźwy kierowca miał ponad 5 promili

Ponad 5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, którego zatrzymali policjanci w miejscowości Moszczenica. Kierowca utracił prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem.

Wczoraj (5 czerwca br.) około godziny 17.30 patrol gorlickiej „drogówki” zatrzymał do kontroli drogowej kierowcę opla, który jechał samochodem bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Podczas rozmowy z mężczyzną policjanci wyczuli od niego woń alkoholu i poddali go badaniu trzeźwości. Na miejscu interwencji policjanci stwierdzili ponad 4,2 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Weryfikacja w komendzie wskazała 5,12 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W związku ze stwierdzoną ilością alkoholu w organizmie mężczyzny, na miejsce wezwano załogę pogotowia ratunkowego, która po badaniu zezwoliła na jego powrót do domu.

Mieszkańcowi Moszczenicy zatrzymano prawo jazdy. Za swój czyn odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności oraz nawet wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.