Areszt dla mężczyzny, który groził wysadzeniem bloku w powietrze.

Areszt dla mężczyzny, który groził wysadzeniem bloku w powietrze.

Sąd aresztował na dwa miesiące mieszkańca Gorlic, który na przełomie 2017 i 2018 roku groził wysadzeniem bloku na jednym z gorlickich osiedli. Jak ustalili śledczy, wielokrotnie groził także mieszkańcom pozbawieniem życia.

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 40-letni gorliczanin, który od połowy ubiegłego roku uporczywie nękał mieszkańców bloku na jedynym z osiedli, a w momencie gdy próbowali reagować na jego zachowanie, groził im pozbawieniem życia. W tym okresie co najmniej dwukrotnie groził także mieszkańcom, że wysadzi blok w powietrze. Jego lekceważący stosunek do prawa oraz coraz bardziej zuchwałe zachowanie doprowadziły do tego, że początkiem stycznia doszło do rękoczynów, a mężczyzna naruszył nietykalność cielesną jednej z mieszkanek bloku.

W związku z tym, że 40-latek nie zgłaszał się na wezwania, a także ukrywał się przed organami ścigania, podjęta została decyzja o jego zatrzymaniu. Prokurator wystąpił ponadto do sądu z wnioskiem o zastosowanie aresztu dla mężczyzny.

Wczoraj (23 kwietnia) sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec mieszkańca Gorlic areszt tymczasowy na okres 2 miesięcy.