Bezpiecznie na feriach – działania gorlickich policjantów

Bezpiecznie na feriach – działania gorlickich policjantów

Każdego roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach podczas ferii i wakacji spotykają się z dziećmi, aby przypominać im o bezpieczeństwie w trakcie wypoczynku.

Już w pierwszym dniu małopolskich ferii zimowych funkcjonariuszka gorlickiej Policji spotkała się z dziećmi biorącymi udział w zajęciach organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Gorlicach. Uczestnicy spotkania aktywnie włączali się w rozmowę na temat różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacji, z jakimi mogą spotkać się w czasie ferii. Najmłodsi chętnie prezentowali posiadane informacje w zakresie odpowiedzialnego zachowania podczas zimowych aktywności. Prawidłowo odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na nartach, sankach i łyżwach. Kolejnym elementem spotkania była prelekcja na temat bezpiecznego i zgodnego z prawem korzystania z Internetu. Na koniec dzieci obejrzały kilka odcinków kreskówki „Owce w sieci” dotyczącej różnego rodzaju zagrożeń, z jakimi użytkownicy Internetu mogą zetknąć się w wirtualnym świecie.

Działalność profilaktyczna gorlickich funkcjonariuszy to nie tylko spotkania w placówkach oświatowych czy miejscach zorganizowanego wypoczynku. Policjanci, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” często odwiedzają również lokalne stacje narciarskie, aby promować bezpieczeństwo wśród narciarzy i snowboardzistów. W ostatni piątek policjanci zorganizowali konkurs dla dzieci korzystających z wyciągu w Sękowej. Wszyscy chętni, którzy zgłaszali się do udziału w rywalizacji, odpowiadali na pytania dotyczące zasad bezpiecznego zachowania się w czasie jazdy na nartach czy snowboardzie. Na koniec, spośród wszystkich uczestników rozlosowano kask narciarski i różne gadżety z logo kampanii, a także kilka 10-zjazdowych karnetów, które przekazał do puli nagród właściciel stacji. Każde dziecko, które przystąpiło do konkursu, otrzymało z rąk policjantów drobny upominek.