„Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” kampania profilaktyczno - edukacyjna

„Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko” kampania profilaktyczno - edukacyjna

Gorliccy policjanci ruchu drogowego wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz pracownikami PKP PLK S.A. realizowali w Szalowej działania profilaktyczno – edukacyjne w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na przejazdach kolejowo-drogowych i terenach kolejowych.

W piątek (3 sierpnia br) działania prowadzone były na niestrzeżonym przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Szalowa. Szczególną uwagę funkcjonariusze zwracali na zachowanie kierujących w rejonie przejazdu. Wspólnie z pracownikami PKP informowali o zagrożeniach, a także starali się uzmysłowić kierowcom, że główną przyczyną wypadków na przejazdach kolejowych (szczególnie niestrzeżonych) jest lekkomyślność, brawura oraz nieprzestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

W czasie działań pracownicy PKP rozdawali kierowcom ulotki informacyjne kierowane zarówno do nich samych, jak i do najmłodszych uczestników ruchu drogowego. W atrakcyjnej formie przedstawiono w nich podstawowe zasady bezpieczeństwa obowiązujące na terenach kolejowych oraz w rejonach przejazdów kolejowo-drogowych.

Były to pierwsze w tym roku działania gorlickiej „drogówki” w ramach kampanii „Bezpieczny przejazd – szlaban na ryzyko”. W najbliższym czasie na terenie naszego powiatu będą realizowane kolejne takie działania.