„Bezpieczny rowerzysta” w ramach otwarcia miasteczka rowerowego w Bobowej

„Bezpieczny rowerzysta” w ramach otwarcia miasteczka rowerowego w Bobowej

W związku z uroczystym otwarciem miasteczka rowerowego w Bobowej, policjanci gorlickiej drogówki zorganizowali konkurs bezpieczeństwa ruchu drogowego dla uczniów z tamtejszej szkoły podstawowej. W rywalizacji udział wzięło 17 chłopców. Na wszystkich czekały słodkie upominki, a na najlepszych nagrody.

Gorliccy policjanci ruchu drogowego brali udział w uroczystym otwarciu miasteczka rowerowego, które miało miejsce 8 października 2018 roku w Bobowej. Gospodarz miejscowości – Burmistrz Wacław Ligęza – poza policjantami ruchu drogowego, do udziału w uroczystości zaprosił m. in. Komendanta Komisariatu Policji w Bobowej – podinsp. Artura Siedlarza, Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu – pana Waldemara Olszyńskiego, samorządowców gminy Bobowa i powiatu gorlickiego, a także dyrektorów szkół podstawowych z terenu Gminy Bobowa.

Po uroczystym przecięciu wstęgi i oficjalnym otwarciu miasteczka rowerowego rozpoczął się konkurs bezpieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowany przez Wydział Ruchu Drogowego gorlickiej komendy. Do rywalizacji przystąpiło 17 rowerzystów ze Szkoły Podstawowej w Bobowej, którzy w nowo otwartym miasteczku musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego i nie lada umiejętnościami. W wyniku przeprowadzonych zmagań policjanci wyłonili trzech najlepszych uczestników, którym wręczyli nagrody. Każdy zawodnik otrzymał także słodki upominek.

W czasie uroczystości nastąpiło również symboliczne wręczenie dwóm najmłodszym uczniom kart rowerowych, które uzyskali jeszcze przed zakończeniem ubiegłego roku szkolnego.

Uroczystość była doskonałą okazją do promowania zasad bezpiecznego poruszania się po drogach przez rowerzystów i wpisywała się w realizację przez gorlickich policjantów działań „Bezpieczny rowerzysta”. Jesteśmy przekonani, że inwestycja zrealizowana przez bobowski samorząd oraz Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu pozytywnie wpłynie na poziom bezpieczeństwa na naszych drogach.