Gorliccy policjanci na podium II etapu eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych

Gorliccy policjanci na podium II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych

21 czerwca, na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Oddziału Prewencji Policji w Krakowie odbył się II etap eliminacji XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”. W rywalizacji, w której udział wzięło 21 drużyn reprezentując wszystkie Komendy Miejskie i Powiatowe z garnizonu małopolskiego, gorliccy policjanci zajęli II miejsce.

W ramach współzawodnictwa policjantów odbyły się cztery konkurencje: sprawdzian wyszkolenia strzeleckiego, sprawdzian sprawności fizycznej, stosowanie technik obezwładniania osób oraz test wiedzy zawodowej. Gorlicki patrol, w skład którego wchodzili sierż. sztab. Damian Florek oraz sierż. Sebastian Michalski, zwyciężył w konkurencji stosowania technik obezwładniania, a w teście sprawności fizycznej zajął III miejsce. Suma punktów z wszystkich konkurencji uplasowała gorlicki patrol II miejscu w klasyfikacji generalnej.

Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, statuetki, dyplomy oraz nagrody pieniężne. Ponadto zawodnicy z pierwszych dwóch miejsc (w tym policjanci z Gorlic) reprezentowali będą garnizon małopolski w finale XXV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Prewencji Turniej Par Patrolowych „Patrol Roku”, który odbędzie się w Szkole Policji w Słupsku w dniach 12-14 września 2018 roku.

Źródło: własne/KWP w Krakowie

Zdjecia: KWP w Krakowie