Gorliccy policjanci przejęli blisko kilogram narkotyków.

Gorliccy policjanci przejęli blisko kilogram narkotyków.

Niemal kilogram narkotyku o czarnorynkowej wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych przejęli policjanci z gorlickiej Komendy. Narkotyki znaleziono w czasie kontroli drogowej, w samochodzie, którym podróżowało dwoje mieszkańców powiatu gorlickiego. Oboje zostali zatrzymani. Wobec mężczyzny sąd zastosował areszt tymczasowy.

Gorliccy policjanci w czasie prowadzonych działań na drogach powiatu, zatrzymali do kontroli drogowej w Moszczenicy kierowcę Audi. Podczas kontroli przewożonego bagażu, w samochodzie którym podróżowało dwoje mieszkańców powiatu gorlickiego (37-letni mężczyzna i 28-letnia kobieta) policjanci ujawnili dwie foliowe torby, w których znajdował się susz roślinny. Badanie potwierdziło, że jest to marihuana w ilości 998 gramów. Obie osoby zostały zatrzymane, a narkotyk zabezpieczony w policyjnym magazynie.

Ustalonemu sprawcy postawiono zarzut przewozu znacznych ilości środków odurzających, za co grozi mu kara pozbawienia wolności na okres co najmniej 3 lat. Gorlicki Sąd zastosował wobec mężczyzny areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy. Śledztwo w sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Gorlicach.