Gorlickie przedszkolaki przeciw nietrzeźwym kierującym

Gorlickie przedszkolaki przeciw nietrzeźwym kierującym

W bieżącym roku przedszkolaki aż z 6 gorlickich przedszkoli aktywnie włączyły się w realizację projektu „Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem”, przeciw nietrzeźwym kierującym. Przy organizacyjnym wsparciu Urzędu Miejskiego w Gorlicach oraz gorlickich policjantów przeprowadziły happening, w czasie którego apelowały o trzeźwość za kierownicą.

Jednym z przedszkoli, które zaangażowało się w realizację działań profilaktycznych w ramach projektu „Promil nie jest przyjacielem, tylko do złego kusicielem” było Miejskie Przedszkole nr 1 w Gorlicach. 25 października 2018 roku przedszkolaki z najstarszej grupy wystawiły przedstawienie oparte na bajce bezpromilowej o Czerwonym Kapturku. Po spektaklu dzieci przemaszerowały wraz z policjantami na ul. Jagiełły, gdzie mimo kapryśnej pogody, przeprowadziły akcję profilaktyczną wśród kierowców. Pod bacznym okiem policjantów gorlickiej „drogówki” dzieci uczestniczyły w badaniu stanu trzeźwości kierujących, a także rozdawały listy do kierowców. W happeningu wziął udział Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Spraw Społecznych UM w Gorlicach – Aleksander Augustyn, dyrektor przedszkola – pani Dorota Makowska oraz panie wychowawczynie.

Miejskie Przedszkole nr 1 w Gorlicach jest jedną z 6 gorlickich placówek tego typu, które w bieżącym roku włączyły się w realizację projektu, koordynowanego przez Urząd Miasta Gorlice. Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.