"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" podczas pikniku nad zalewem w Klimkówce

"Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą" podczas pikniku nad zalewem w Klimkówce

W ostatni weekend policjanci gorlickiej komendy Policji zorganizowali nad zalewem w Klimkówce piknik w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”. Stoiska przygotowane przez funkcjonariuszy w rejonie kąpieliska odwiedziło kilkadziesiąt dzieci wraz z rodzicami.

Piknik, który odbył się 28 lipca nad zalewem w Klimkówce, przyciągnął małych i dużych uczestników letniego wypoczynku. Czekały na nich liczne konkursy i atrakcje, a wśród nich możliwość zobaczenia policyjnego sprzętu i wyposażenia. Dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się policyjny radiowóz oraz quad, które mogli obejrzeć, usiąść za kierownicą pojazdu, uruchomić jego sygnały dźwiękowe i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Każde dziecko mogło wziąć udział w konkursach i przypomnieć sobie zasady bezpiecznego wypoczynku, w tym wypoczynku nad wodą oraz posłuchać opowiadań policjantów o specyfice służby w Policji. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursach otrzymały nagrody i słodki upominek.

Spotkanie z dziećmi i ich rodzinami było okazją do promowania kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo….nad wodą”. Policjanci przypominali dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad zalewem w Klimkówce o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Zachęcali również do ich stosowania zarówno w czasie wakacji, jak i po ich zakończeniu.