"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" podczas Pikniku Rodzinnego w Brunarach

"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą" podczas Pikniku Rodzinnego w Brunarach

W ostatnią sobotę gorliccy policjanci uczestniczyli w Pikniku Rodzinnym w Brunarach, gdzie promowali zasady bezpiecznego wypoczynku w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Stoisko mundurowych odwiedziło kilkadziesiąt dzieci.

Piknik, który odbył się 29 czerwca w Brunarach, przyciągnął małych i dużych mieszkańców wsi i pobliskich miejscowości. Czekały na nich liczne atrakcje, w tym konkursy dla najmłodszych zorganizowane przez policjantów z Wydziału Prewencji KPP w Gorlicach oraz Posterunku Policji w Uściu Gorlickim. Każde dziecko, które podeszło do stoiska funkcjonariuszy, mogło wykazać się znajomością zasad bezpiecznego wypoczynku, w tym wypoczynku nad wodą. Najmłodsi chętnie rozwiązywali rymowane zagadki i przygotowywali rysunki. Nieco starsi łamali głowy nad rozsypankami wyrazowymi, uzupełniali pominięte wyrazy w wierszu Wiery Badalskiej „Wakacyjne Rady”, a także opisywali obowiązkowe wyposażenie roweru. Wśród wszystkich uczestników konkursów rozlosowano nagrody i drobne upominki. Każde dziecko otrzymało również słodką niespodziankę.

Rodzice, którzy asystowali i pomagali swoim pociechom przy stoisku policjantów, mieli możliwość doświadczyć działania alkogogli, czyli specjalnych okularów symulujących zaburzenia widzenia osoby będącej pod wpływem środków psychoaktywnych.  

Spotkanie z dziećmi i ich rodzinami było okazją do promowania kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi przypominali o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w trakcie letniego wypoczynku, a także zachęcali do ich stosowania zarówno w czasie wakacji, jak i po ich zakończeniu.