Trzymiesięczny areszt dla kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

Trzymiesięczny areszt dla kierowcy, który uciekł z miejsca wypadku.

Sąd w Gorlicach na wniosek prokuratury podjął decyzję o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec kierującego, który oddalił się z miejsca śmiertelnego wypadku.

W ostatni piątek (20 kwietnia) około godziny 5.00 na ulicy Parkowej w Gorlicach miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Na oznaczonym przejściu dla pieszych doszło do śmiertelnego potrącenia 55-letniego mężczyzny, a sprawca wypadku odjechał z miejsca zdarzenia.

Zeznania świadków oraz czynności realizowane przez policjantów pozwoliły na szybkie ustalenie  pojazdu, który brał udział w zdarzeniu. Samochód ciężarowy wraz z naczepą chwilę później został odnaleziony na terenie gminy Sękowa. Kierowca tego samochodu zdążył już wrócić w rejon swojego miejsca zamieszkania w powiecie mieleckim (woj. podkarpackie). We współpracy z tamtejszymi policjantami zatrzymano 25-latka na terenie Mielca, a następnie przewieziono go do Gorlic.

W sobotę (21 kwietnia) mężczyzna został przesłuchany przez prokuratora, który postawił mu zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczki z miejsca zdarzenia. Za popełnione czyny grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Dzisiaj rano (23 kwietnia) mężczyzna stanął przed sądem, który przychylając się do wniosku prokuratora, zastosował wobec niego areszt tymczasowy na okres 3 miesięcy.