Biegowy sukces gorlickich policjantów.

Biegowy sukces gorlickich policjantów.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach – mł. asp. Marcin Górka oraz sierż. szt. Bartłomiej Olbrych godnie reprezentowali małopolski garnizon podczas II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim. W klasyfikacji drużynowej reprezentacja KWP w Krakowie zajęła drugie miejsce.

W ostatni piątek maja, w miejscowości Ostre w powiecie żywieckim odbyły się II Mistrzostwa Polski Służb Mundurowych w Ekstremalnym Półmaratonie Górskim o puchar Komendanta Głównego Policji. Trasa biegu prowadziła szlakami górskimi z Doliny Zimnika poprzez Kościelec, Malinowską Skałę z najwyższym punktem na szczycie góry Skrzyczne. Organizatorami biegu była Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Powiatowa Policji w Żywcu, Zarząd Wojewódzki oraz Terenowy NSZZ Policjantów. Organizatorów sportowej imprezy wsparli: Stowarzyszenie Integracyjne Eurobeskidy, IPA Region Żywiec, Urząd Gminy Lipowa, Starostwo Powiatowe w Żywcu oraz Lasy Państwowe.

W mistrzostwach wystartowało ponad 120 zawodników reprezentujących różne służby mundurowe z całej Polski. Jako przedstawiciele garnizonu małopolskiego udział w biegu wzięli między innymi mł. asp. Bartłomiej Olbrych – policjant na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Bieczu  i mł. asp. Marcin Górka – dzielnicowy z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Gorliccy policjanci ponownie pokazali, że są w dobrej formie. Wspólnie ze st. post. Rafałem Jurą z Komisariatu Policji I w Krakowie w klasyfikacji drużynowej znaleźli się na podium tuż za reprezentacją Komendy Głównej Policji, zajmując zaszczytne, drugie miejsce.

Na wszystkich uczestników biegu czekały pamiątkowe medale. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary i gratulacje z rąk Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach mł. insp. Mariusza Krzystyniaka oraz zaproszonych gości.

Wszystkim, którzy przystąpili do tej wymagającej rywalizacji gratulujemy i życzymy samych sukcesów.