Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

Uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów

29 marca br. w Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów. Gościem uroczystości był Wojewoda Małopolski pan Piotr Ćwik, który wręczył identyfikatory służbowe młodym adeptom sztuki policyjnej. Ślubowanie odebrał Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor dr Krzysztof Pobuta. Komendant życzył młodym policjantom powodzenia i satysfakcji w służbie.

Słowa policyjnej roty wypowiedziało 81 funkcjonariuszy, którzy już wkrótce zasilą szeregi małopolskiej Policji. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu Policji.

Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 21 osób zasili szeregi Komendy Miejskiej Policji. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy. Zasilone zostaną także szeregi komend powiatowych i komisariatów w regionie. Do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu trafi 9 nowych funkcjonariuszy. Do Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu przydzielonych zostanie 6, natomiast do Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie 5 nowych policjantów. Komenda Powiatowa Policji w Limanowej wzmocniona zostanie przez 4 nowych funkcjonariuszy. Komenda Powiatowa Policji w Chrzanowie, Komenda Powiatowa Policji w Olkuszu oraz Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu zyskają po 3 młodych adeptów sztuki policyjnej. Komenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, Komenda Powiatowa Policji w Krakowie, Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach i Komenda Powiatowa Policji w Wieliczce zasilone zostaną przez 2 nowych policjantów. W jednostkach Policji w Bochni oraz Zakopanem służbę rozpocznie po 1 policjancie.

To pierwsze w tym roku przyjęcie do służby w jednostkach Policji w naszym województwie. W 2017 roku Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie przyjął do służby w podległych jednostkach 300 osób. W 2018 planowane jest przyjęcie   360 funkcjonariuszy.

Nowo przyjętym policjantom życzymy wielu sukcesów w służbie.

Małopolska Policja cały czas rekrutuje i zaprasza w swoje szeregi: http://malopolska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/malopolska-policja-zaprasza-w-swoje-szeregi Zachęcamy do składania podań. Szukamy młodych ludzi, absolwentów szkół średnich oraz osób z wykształceniem wyższym, którzy chcieliby zostać policjantami.  Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie http://malopolska.policja.gov.pl/pl/praca-w-policji  lub pod numerem telefonu 12-6154068, email: dobor@malopolska.policja.gov.pl, jak również można je uzyskać osobiście w KWP w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109, bud. 9, w Sekcji Doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.