xStrona używa plików cookies, aby ułatwić Tobie korzystanie z serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza wyrażenie zgody.

Aktualności

„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” - debata z udziałem policjantów z gorlickiej komendy

Wczoraj w Ośrodku Kultury w Ropicy Polskiej odbyła się debata społeczna, którą zorganizowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Spotkanie było kontynuacją cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, których celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.

25 października br. o godzinie 17,  w sali Ośrodka Kultury w Ropicy Polskiej odbyło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach nadkom. Danielem Myśliwym i Naczelnikiem Wydziału Ruchu Drogowego asp. szt. Pawłem Zawiślakiem.

Z ramienia Policji w debacie wziął także udział Kierownik Rewiru Dzielnicowych st. asp. Paweł Maksym oraz dzielnicowy miejscowości Ropica Polska mł. asp. Grzegorz Szymański. Na debatę przybyli także mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele lokalnego samorządu i dyrekcja szkoły podstawowej.

Podczas debaty mieszkańcy poruszyli nurtujące ich tematy związane z lokalnym bezpieczeństwem, szczególnie w rejonie ścieżki pieszo-rowerowej przebiegającej przez teren Ropicy Polskiej, gdzie dochodzi do łamania przepisów porządkowych i drogowych oraz przejawów demoralizacji nieletnich.

Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, wspólnie zdiagnozowano zagrożenia oraz nakreślono kierunki działań, które mają przyczynić się do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie. Podczas spotkania policjanci promowali także działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.

Za kilka miesięcy zostanie zorganizowana kolejna debata, tym razem ewaluacyjna, podczas której będzie podsumowany stan realizacji wniosków i postulatów,  które zostały wczoraj wspólnie wypracowane.

Powrót na górę strony