Gorlickie debaty społeczne „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” z udziałem dzielnicowych
8 i 10 października br., w Ropie i Gorlicach odbyły się debaty społeczne, które zorganizowali funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach. Spotkania były kontynuacją cyklu debat pn. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, których celem jest zacieśnianie współpracy pomiędzy Policją, a lokalną społecznością.
8 października br., o godzinie 17.00, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Ropie odbyło się spotkanie, którego gospodarzami byli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji KPP Gorlice podinsp. Danielem Myśliwym. W spotkaniu brał także udział Kierownik Rewiry Dzielnicowych KPP Gorlice oraz dzielnicowa terenu miejscowości Ropa sierż. Paulina Michalec. Na debatę przybyli także mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele lokalnego samorządu i dyrekcje szkół. Podczas debaty mieszkańcy dowiedzieli się od dzielnicowej o skali problemu dotyczącego zagrożeń bezpieczeństwa w rejonie centrum miejscowości Ropa, a głównie w rejonie parkingu przy kościele oraz wypracowano rekomendacje i zadania do realizacji przez Policję oraz lokalny samorząd w celu dążenia do wyeliminowania istniejącego zagrożenia.
Natomiast w dniu 10 października br., o godzinie 16.30, w sali konferencyjnej Urzędu Miasta w Gorlicach odbyła się kolejna debata społeczna, której gospodarzami byli także funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na czele z Naczelnikiem Wydziału Prewencji KPP Gorlice podinsp. Danielem Myśliwym. W spotkaniu wzięli także udział dzielnicowi z terenu Miasta Gorlice. Na debatę przybyli także mieszkańcy miejscowości oraz przedstawiciele lokalnego samorządu i instytucji. Podczas debaty mieszkańcy dowiedzieli się od dzielnicowych o skali problemu dotyczącego oszustw na seniorach do jakich doszło w ostatnim roku w Gorlicach. Wypracowane zostały także rekomendacje i zadania do realizacji przez Policję oraz lokalny samorząd i instytucje w celu dążenia do wyeliminowania istniejącego problemu.
Uwzględniając oczekiwania i potrzeby mieszkańców, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach na czele z dzielnicowymi w dalszym ciągu będą systematycznie prowadzić działania w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego we wskazanych rejonach, a także w miejscach na które zwrócili uwagę. Ponadto będą prowadzić działania profilaktyczne w zakresie uświadamiania seniorów pod kątem szerokiego spektrum metod działania oszustów.
Podczas spotkań policjanci promowali także aplikację Moja Komenda do szybkiego kontaktu z Policją i każdym dzielnicowym w ramach kampanii „Dzielnicowy Bliżej Nas” oraz działanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której można wskazać miejsca, w których zagrożone jest bezpieczeństwo oraz porządek publiczny, a każdy taki sygnał jest weryfikowany przez funkcjonariuszy.